SENIOR B FEMENÍ MEDITEMPUS – SANT ANDREU

Avui el nostre Sènior B femení CB Ripollet Meditempus ha jugat a casa contra UE Sant Andreu i després d’un inici de partit molt igualat on els dos equips s’han intercanviat cistelles, ja es podia veure que els visitants tenien una jugadora de molta qualitat i les nostres jugadores totes aportaven a l’atac això feia que el marcador acabés 15-17.

Al segon quart les imprecisions han penalitzat molt el nostre equip que gràcies a la defensa feia que l’equip contrari tampoc encistellés tant fàcilment, tot i així s’arribava al descans amb un 24-29.

L’inici de la segona meitat ha decantat el partit amb un parcial 8 a 17 després d’un descontrol en l’atac i falta de concentració defensiva reflectia la màxima diferència visitant 32-46 al final del tercer període.

A l’últim quart les jugadores del Ripollet Meditempus han tret el seu caràcter més competitiu i els millors moments de la temporada tant d’intensitat defensiva com d’encert ofensiu per arribar a posar el marcador 49-51 a falta d’un minut però finalment l’encert visitant en els tirs lliures ha fet que no arribes la recompensa merescuda, acabant el partit amb derrota 51-55.